نسخه شماره : 147 - 1396/03/21 -

سازمان آگهی ها تلفن :66401862 - 66484669 نمابر : ۸۹۷۷۸۸۲۹ 
حضور زنان وزير؛شرط لازم سالم سازي کابينه خداحافظي دولت با مديران ناهمسو قيمت آب و برق بايد واقعي شود
نرخ مسکن بالا خواهد رفت
روزگار ما ـ بهروز برادر: آمدن سال نو، هزينه هايي را هم با خود به همراه دارد. از جمله افزايش نرخ تاکسي، افزايش نرخ قبوض، افزايش اجاره بها يا خريد مسکن. در اين بين افزايش نرخ اجاره خانه ها بيشتر از موارد ديگر اهميت دارد؛ حال چه براي مستاجرها و چه براي صاحب خانه ها. به همين سبب، پاي صحبت هاي آقاي دکتر مهدي سلطان محمدي، کارشناس فعال بازار مسکن نشستيم و از صحبت هاي ارزشمند ايشان بهره برديم که ماحصل اين گفت و گو را در ذيل مي خوانيد:
آيا امسال هم با افزايش اجاره بهاي مسکن مواجه خواهيم بود؟
به طور طبيعي وقتي تورم عمومي يا تورم مسکن داشته باشيد، طبيعتا اجاره ها هم افزايش پيدا مي کند. در واقع افزايش اجاره ترکيبي از تورم قيمت مسکن است به خاطر اينکه اجاره، بازدهي سرمايه گذاري مسکن است. يعني کسي که مسکني را تهيه کرده و سرمايه اي براي خريد مسکن هزينه مي کند، انتظار دارد درآمد اين سرمايه گذاري عدد معقولي باشد که درآمد اين سرمايه گذاري همان اجاره است. اين عدد معمولا براي ساختمان هاي مسکوني در ايران حول و حوش 5 درصد سالانه است. يعني معمولا اجاره، 5 درصد قيمت ساختمان را تشکيل مي دهد. وقتي قيمت ملک بالا ...
» ادامه
فراخوان سازمان بورس، هوشمندانه و سازنده است
فردين آقا بزرگي عنوان کرد ديدگاه سازمان بورس به عنوان مقام ناظر و متولي بازار سرمايه ايران درخصوص بازنگري و اصلاح رويه توقف نمادهاي معاملاتي و نحوه انتشار اطلاعات از سوي ناشرين ، حرکتي سازنده و بسيار باارزش است.
فراخوان سازمان بورس در خصوص اصلاح برخي ...

» ادامه
رشد 6.5 درصدي صنعت در دولت يازدهم
رشد صنعت در ابتداي دولت يازدهم منفي 10.5، رشد معدن منفي 2 و رشد کسب و کار حدود صفر بود، اما دولت توانست براساس آخرين آمار منتشر شده رشد اقتصادي را به 8.3 و رشد صنعتي را به 6.5 برساند.
عملياتي سازي سياست هاي اقتصاد مقاومتي از زمان روي کارآمدن دولت يازدهم، ...

» ادامه
زيرميزي گرفتن برخي ماموران مالياتي، تباني واردکنندگان و ارزيابان گمرک
رئيس صنف فناوران رايانه در نامه‌اي به رئيس جمهوري از مشکلاتي شامل زيرميزي گرفتن ماموران سازمان مالياتي، قاچاق سازمان يافته توسط قشر خاص، ورود کالا با تناژ و تيراژ بالا از بنادر آزاد، تباني بين واردکنندگان و ارزيابان گمرک انتقاد کرد.
سيد مهدي ميرمهدي، ...

» ادامه
صادرات نفت ايران به غرب با صادرات به آسيا برابر شد
يک منبع آگاه به رويترز گفت صادرات نفت ايران به غرب در ماه مه افزايش يافت و به بالاترين سطح از زمان لغو تحريم‌ها در اوايل سال 2016 رسيد و تقريبا با حجم صادرات اين کشور به آسيا برابر شد.
ايران که سابق بر اين دومين صادرکننده بزرگ نفت اوپک بود، توليدش را ...

» ادامه
سياسي
لزوم تغييرات در دولتي که با آراي حداکثري مردم توانست پيروز انتخابت شود؛ بيش از پيش مورد توجه فعالان سياسي و اجتماعي قرار گرفته است، چراکه دولت يازدهم در برخي از بخش‌ها و وزارتخانه‌ها نتوانست چنان که بايد و شايد به اهداف تعيين‌شده دست پيدا کند.به عقيده کار
اقتصاد
چشم‌انداز ورود سرمايه‌هاي خارجي به ايران در سال‌جاري
بانک و بيمه ، بورس
اثر مثبت «تسهيلات ساخت» بر رونق بازار مسکن
صنعت و معدن
فيلتر تصفيه آب در ايران به توليد انبوه مي رسد
تجارت و نمايشگاه
ايران صادرات انبوه ميوه به روسيه را در دستور کار دارد
شهري ، راه و ساختمان
تازه‌ترين مشوق‌ها براي نوسازي بافت‌هاي فرسوده
دانش و فناوري
تصويب حمايت از 28 طرح علمي وفناورانه
ايران من
حضور صنايع غذايي و آشاميدني استان اصفهان در بازار قطر
خوردرو
شاخص رضايت مشتري ايساکو 26 امتياز افزايش يافت


بالا