«جنجال» کلیدواژه دیدارهای پرسپولیس و سپاهان؛ مارادونا، آب‌های آلوده، غش کردن و سرباز احمدی!

تقابل‌های سپاهان و پرسپولیس طی ۲ دهه اخیر همواره آبستن حوادث و حواشی فراوانی بوده و بازی اخیر ۲ تیم نیز از این قاعده مستثنی نبود.

«جنجال» کلیدواژه دیدارهای پرسپولیس و سپاهان؛ مارادونا، آب‌های آلوده، غش کردن و سرباز احمدی!

به گزارش روزگار ما، حساس‌ترین بازی هفته بیست‌وپنجم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی به انجام رسید و پرسپولیس و سپاهان به تساوی بدون گل رضایت دادند. در حالی که جدال ۲ تیم از کیفیت فنی بالایی برخوردار نبود، بازهم شاهد حواشی فراوانی بودیم که اثرات آن، چند روز پس از پایان بازی، همچنان باقی مانده است و درباره‌اش صحبت می‌شود. اتفاقی که برای اولین بار در ال‌کلاسیکوی فوتبال ایران رخ نداده و در تاریخ لیگ برتر مسبوق به سابقه بوده است.

سال ۸۲: وقتی پیروانی، مارادونا شد! بنابر روایت فوتبال ۳۶۰، دی‌ماه ۱۳۸۲ در ورزشگاه نقش جهان، سپاهان و پرسپولیس به مصاف یکدیگر رفتند. ابتدا محمود کریمی تیم میزبان را پیش انداخت اما شاگردان وینگو بگوویچ به بازی برگشتند و ۲ بر یک به پیروزی رسیدند. گل نخست سرخ‌پوشان بسیار جنجالی بود. افشین پیروانی در دهانه دروازه توپ را به کمک دست چپش وارد دروازه کمیل سوسکو کرد تا نتیجه ۱-۱ شود. علی خسروی، قاضی این دیدار گل را سالم را تشخیص داد و سپاهانی‌ها چند دقیقه به این تصمیم اعتراض کردند که نتیجه‌ای در پی نداشت. پژمان جمشیدی در دقایق پایانی گل دوم و پیروزی‌بخش نماینده پایتخت را به‌ثمر رساند اما هیچ‌گاه آن گل عجیب از یادها نرفت.

دیدگاهتان را بنویسید