اختصاص بسته جدید نظامی ۶۷۵ میلیون دلاری از سوی آمریکا به اوکراین

به گزارش ایرنا از رویترز، وی در سخنانی در آغاز نشست وزرای دفاع کشورهای حامی اوکراین در پایگاه هوایی رامشتاین آلمان افزود که در این جلسه بر چگونگی همکاری کشورها برای آموزش نیروهای اوکراینی و ارتقای صنایع دفاعی کشورهای شرکت‌کننده تمرکز می‌شود.

بر اساس این گزارش، محوریت دیدار وزیران دفاع کشورهای حامی اوکراین، بررسی راهکارها در راستای حمایت بلند مدت از اوکراین خواهد بود.

از زمان آغاز جنگ در اوکراین، واشنگتن بیش از ۱۰ میلیارد دلار کمک نظامی به این کشور اختصاص داده و انواع سلاح از جمله پهپاد، موشک‌های ضد تانک و هواپیما و بالگرد، راکت، توپخانه، خودروهای زرهی و مهمات را در اختیار کی‌ف قرار داده است.

پوتین دوشنبه ۲۱ فوریه (۲ اسفندماه ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد که کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت شناخته و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.

رئیس‌جمهور روسیه بامداد پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ماه ۱۴۰۰) در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.