دستگاه سی تی آنژیوگرافی در بیمارستان بوعلی قزوین مستقر می‌شود

عبدالله کشاورز روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: این دستگاه تامین و خریداری شده و به زودی وارد استان قزوین می شود تا به بیماران قلبی و عروقی خدمات لازم را ارایه کند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی،خدمات بهداشتی و درمانی استان قزوین اظهار داشت: نبود این دستگاه موجب شده بود تا بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی دولتی قزوین به دیگر مراکز و شهرها ارجاع شوند و با مشکل روبه رو شوند.

وی همچنین گفت: سی‌تی آنژیوگرافی از بهترین ابزارها به منظور تشخیص بیماری‌های قلبی به ویژه در اطفال به شمار می رود و روش آن برخلاف آنژیوگرافی، غیرتهاجمی است.

این مسوول حوزه درمان افزود: در آنژیوگرافی ممکن است ناحیه‌ای از بدن که دستگاه وارد آن می شود دچار خونریزی شود مثلا احتما پارگی عروق وجود دارد و یک روش تهاجمی است اما این خطرات در سی تی آنژیوگرافی وجود ندارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی،خدمات بهداشتی و درمانی قزوین اظهار داشت: با سیاستگذاری و برنامه ریزی خوب دولت سیزدهم، طی یک سال اخیر تجهیزات درمانی زیادی به بیمارستان های دولتی قزوین اختصاص یافته و بخش زیادی از نیازهای مراکز درمانی پوشش داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.