رایزنی و همفکری صاحب نظران و بررسی راهکارهای توسعه انرژی های تجدید پذیر

جعفر محمدنژاد سیگارودی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی ایرنا افزود: دوازدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی های تجدید پذیر، بهره وری و صرفه جویی از ۲۱ تا ۲۴ شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود که ۱۷ شرکت داخلی و خارجی در این دوره از نمایشگاه حضوری فعال خواهند داشت.

وی با بیان اینکه همزمان با برگزاری نمایشگاه پنج نشست تخصصی برگزار می شود، تصریح کرد: تامین مالی احداث نیروگاه های تجدید پذیر با محوریت چهار هزار و ۵۰۰ مناقصه ای که برگزار شده یکی از محورهای نشست های پنج گانه است.

مدیرکل دفتر مدیریت طرح‌های تجدیدپذیر سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران (ساتبا) افزود: بهره وری انرژی، سیاست گذاری، برنامه ریزی و ابزارهای حمایتی که مرتبط با بخش بهره وری است هم یکی دیگر از محورهای نست ها خواهد بود.

محمد نژاد سیگارودی گفت: توسعه فنآوری های دانش بنیان در بخش انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی و نیز توانمند سازی و بررسی چالش های ساخت داخل تجهیزات نیروگاه های تجدیدپذیر هم از دیگر محورهای نشست ها است.

وی ادامه داد: نیروگاه مقیاس کوچک مرتبط با انرژی های تجدید پذیر به عنوان آخرین محورنشست ها مورد واکاوی قرار خواهند گرفت.

مدیرکل دفتر مدیریت طرح‌های تجدیدپذیر سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران خاطرنشان کرد: این نمایشگاه محلی خواهد بود برای تبادل تجربه ها و مباحثی که در حوزه های مختلف می تواند کمک به توسعه پایدار نیروگاه های انرژی های تجدید پذیر و بهره وری برق در کشور کند.

محمد نژاد سیگارودی گفت: حضور شرکت های خارجی و سخنرانانی که در بخش انرژی های تجدید پذیر توانمندی دارند، می تواند بسیار در زمینه استفاده از تجربه آنها به خصوص برای شرکت های دانش بنیان کمک موثری باشد.

وی ادامه داد : امیدواریم این حضور به تحقق اهداف در همه چرخه انرژی های تجدید پذیر اعم از طراحی، مهندسی، ساخت، تولید داخل و مواردی که در کنار هم سیکل پایدار توسعه این نوع انرژی است، کمک کند.

مدیرکل دفتر مدیریت طرح‌های تجدیدپذیر سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران خاطرنشان کرد: براساس اهمیت برگزاری این نمایشگاه، از طرف وزارت نیرو و سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری برق ایران موضوع برگزاری آن به طور جد پیگیری می شود و هم از تجارب مدیران متخصص وزارت نیرو و هم ساتبا استفاده می شود.

محمد نژاد سیگارودی گفت: همچنین از تجربه ها و تخصص های شرکت های بخش خصوصی فعال در این زمینه استفاده می شود.

وی ابراز امیدواری کرد با برگزاری این نمایشگاه و نشست های تخصصی آن عزم ملی برای توسعه انرژی های تجدید پذیر ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.