22 پرونده قطع غیرمجاز درختان جنگلی در شهرستان آستانه اشرفیه رسیدگی شد

مهرداد کهنسال روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه حفاظت از اراضی جنگلی و عرصه‌های طبیعی از سیاست‌های این اداره است، افزود: ارزش ریالی کشفیات این تعداد پرونده بیش از ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بوده است.

وی اظهار کرد : در مجموع طی این مدت یک‌هزار و ۱۴۷ اصله الوار کاتین غیرمجاز در این شهرستان کشف شده که حجم این میزان محصول جنگلی قاچاق بیش از ۲۹ مترمکعب بوده است.

وی عنوان کرد: در این رابطه ضمن متوقف کردن ۳۹ خودرو، ۳۹ فقره پرونده تشکیل و مورد بررسی قرار گرفت و با متصرفین و افراد سودجویی که قصد تصرف غیرقانونی اراضی و منابع ملی در این شهرستان را دارند با جدیت برخورد می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در این مدت ۲۲ فقره پرونده قطع غیرمجاز درختان جنگلی نیز در این شهرستان با هماهنگی مقام قضائی مورد بررسی قرار گرفته است، اظهار کرد: پنج فقره پرونده تصرف سنواتی اراضی ملی این منطقه به مساحت ۹ هزار و ۲۰۹ مترمربع نیز در حال بررسی است، ضمن آنکه تعداد ۲ مورد رفع تصرف اراضی ملی به مساحت ۲ هزار و ۷۳۵ مترمربع نیز توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان انجام شده است.

وی به کاهش ۳۰ درصدی قطع و حمل غیرقانونی درختان جنگلی در این شهرستان طی شش ماه گذشته در مقایسه با همین زمان در سال قبل اشاره و خاطرنشان کرد: تشدید گشت‌های مستمر، هماهنگی و همکاری مقامات قضائی، دهیاران و شوراهای اسلامی از عوامل کاهش این جرائم بوده است.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن حدود ۴۰ هزار هکتار مساحت دارای ۱۱ هکتار جنگل و اراضی ساحلی، ۹۸۰ هکتار استخر مشجر و ۶۰۰ هکتار اراضی موات است.

این شهرستان با داشتن ۲ بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و بیش از ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.