اخبار کوتاه یزد/ از برگزاری یادواره شهدا تا آزادی زندانیان محکوم مالی

به گزارش ایرنا، در این مراسم معنوی یاد و خاطره بیش از ۱۰۰ شهید محله قلعه و محله‌های دیگر شهرستان بافق گرامی داشته شد.

استاد حوزه و دانشگاه یزد در این آیین گفت: شهدا باید الگوی ما در زندگی، کار و تلاش باشند زیرا الگوپذیری از شهدا جامعه را از ناهنجاری‌های فرهنگی دور می‌کند.

حجت‌الاسلام علی گندمی افزود: بصیرت، عدالت طلبی، ساده زیستی، مسئولیت پذیری، ولایتمداری و شجاعت مؤلفه‌ها و جلوه‌هایی از سیره زندگی شهداست.

وی اظهار داشت: شناساندن و به تصویر کشیدن زندگی شهدا به عنوان قهرمانان ملی ما می‌تواند غرور ملی، الگوپذیری از شهیدان و روحیه ایستادگی و مقاومت را در جامعه تقویت کند.

این یادواره به همت حسینیه شاه نجف، پایگاه حمزه سید الشهدا (ع) و سپاه پاسداران برگزار شد و سخنرانی، دکلمه‌خوانی، اجرای سرود و مداحی از دیگر برنامه‌های این یادواره بود.

پلمب یک واحد صنفی لوازم یدکی خودرو قاچاق در استان یزد

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی یزد گفت: گشت مشترک سیار تعزیرات حکومتی، سازمان صمت، کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری، پلیس امنیت اقتصادی و نماینده اتحادیه صنف لوازم یدکی خودرو با هدف برخورد با فروش اجناس قاچاق و بی کیفیت لوازم یدکی در واحدهای صنفی و جلوگیری از بروز هرگونه تخلف اقتصادی صورت گرفت که در این گشت از چندین واحد صنفی بازدید به عمل آمد و یک واحد صنفی به صورت موردی بررسی که مشخص شد هیچ کدام از لوازم‌ موجود ثبت سیستم سامانه جامع انبارها نشده است.

سیدمحمد مهاجریان مقدم ادامه داد: ارزش تقریبی لوازم در این واحد به مبلغ ۵۰ میلیارد ریال برآورد شده که این واحد تا تعیین تکلیف و محرز شدن قاچاق بوده اجناس از سوی دستگاه‌های نظارتی پلمب شد.

وی از شهروندان خواست اجناس مورد نظر خود را از مراکز و واحدهای صنفی معتبر تهیه کنند و به دنبال اجناس قاچاق و بی‌کیفیت نباشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره تلفن ۱۳۵ سازمان تعزیرات حکومتی و یا شماره تلفن ۱۲۴ سازمان صمت و یا اتحادیه مربوطه تماس حاصل کنند.

ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی چهار عطاری متخلف را در یزد پلمب کردند

رئیس پلیس امنیت عمومی استان یزد گفت: با توجه به دریافت اخباری مبنی بر فروش داروهای غیرمجاز در چند عطاری در شهر یزد، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس نظارت بر اماکن عمومی قرار گرفت.

سرهنگ هادی رسایی ادامه داد: ماموران با انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی، عطاری‌های مورد نظر را شناسایی و پس از هماهنگی قضائی و اخذ مجوز از این مغازه بازرسی صورت گرفت.

رسایی افزود: در بازرسی از این مغازه ها تعداد زیادی انواع دارو و قرص‌های غیرمجاز قاچاق کشف و تحویل معاونت غذا و دارو شد و چهار واحد متخلف نیز در این زمینه پلمب شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.