امام جمعه قزوین: سینما باید به تحکیم روابط خانواده کمک کند

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین با اشاره به روز سینما افزود: سینما در عرصه آموزش یک رسالت جدی و مهم دارد.

وی اظهار داشت: باید احساسات افراد با دیدن فیلم سینمایی به سمت عدالت، علم، اعتلای فرهنگ دینی، توسعه دانش و بیداری فکر و اندیش سوق داده شود.

امام جمعه قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به سالروز حمله به برج های دوقلوی نیویورک،گفت" این یک نقشه و مکر از سوی سردمداران صهیونیستی استکباری بود تا بهانه ای برای حمله به کشورهای اسلامی بدست بیاورند و مقصد اصلی آنها نیز کشورهایی همچون ایران، افغانستان و عراق بود.

وی با بیان اینکه خداوند در قران وعده داده که مکر کافران به خودشان بازمی گردد،افزود: آمریکا از این حرکت هیچ سود و عایدی نداشت و امروز شاهد افول قدرت و سیطره این کشور در دنیا هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه با اشاره به مرگ ملکه انگلیس،گفت: او و همپیمانانش عامل مرگ هزاران انسان بی گناه در دنیا بودند و افراد زیادی به ویژه مسلمانان به دلیل سیاست ها و برنامه ها و جنگ افروزی های اینان جانشان را از دست دادند.

وی با اشاره به انتخاب پسر ملکه انگلیس به عنوان پادشاه جدید این کشور و با بیان اینکه انگلیسی ها در این رابطه هیچ حق رایی نداشتند و باید این حکم را بپذیرند،گفت: ما در برخی سالها بیشتر از یک انتخابات در کشورمان برگزار شده آن وقت این ها برای ما ادعای دموکراسی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.