بسیاری از آسیب های اجتماعی به دلیل فاصله گرفتن از علوم قرآنی است

به گزارش ایرنا؛ بهمن امیری مقدم پنجشنبه شب در آیین اختتامیه چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم که در سالن انتظار کرمانشاه و با حضور حضرت آیت الله علما، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه برگزار شد؛ افزود: مربیان قرآنی باید در رفتار و کردار، الگوی جامعه باشند و از اخلاق قرآنی برخوردار باشند.

وی به فراگیر شدن استفاده از موبایل‌های هوشمند و شبکه های اجتماعی در جامعه اشاره کرد و گفت: باید با ارائه محتوای مناسب و جذاب در شبکه‌های اجتماعی، افراد را به فراگیری علوم قرآنی ترغیب کرد.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود همچنین میزبانی زوار حسینی را افتخاری بزرگ برای کرمانشاه دانست و گفت: در دو روز متوالی، شاهد افزایش۴۰۰ درصدی تردد زوار اربعین از مرز خسروی بودیم و طی صحبتی که با معاون اول رئیس جمهور داشتیم ایشان در تماس با نخست وزیر عراق موضوع ۲۴ ساعته شدن تردد زوار از خسروی را پیگیر شدند.

امیری مقدم ادامه داد: همچنین روز گذشته سفیر ایران در عراق به خسروی دعوت شد و با پیگیری های صورت گرفته ساعت کار مرز خسروی از ساعت ۵ عصر به ساعت ۹ شب افزایش یافت و تمامی زوار حاضر در محوطه پایانه مسافری به کربلا روانه شدند.

خسروی کوتاهترین مسیر به کربلای معلی

مرز خسروی در شهرستان مرزی قصرشیرین در گذشته جزئی از راه ابریشم بوده است که خسروی – منذریه مسیر اصلی به سمت جاده بغداد پایتخت عراق و از این طریق به کشور سوریه و در نهایت به حلب و سپس ساحل دریای مدیترانه متصل می‌شود.

مرز رسمی خسروی در فاصله ۱۵ کیلومتری قصرشیرین تا بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و تا سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد و به دلیل مسافت کوتاهی که نسبت به سایر مرزهای کشورمان با شهرهای زیارتی و مهم عراق دارد، کانونی مهم برای تردد مسافران و زائران ایرانی و عراقی است.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت و بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که دارای ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان است.

در این شهرستان ۱۴ واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر درجه یک تا درجه سه با ۳۲۲ اتاق و یک هزار و۵۰ تخت از اوایل دهه ۸۰ ساخته شده تا زائران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق، یک شب را در این منطقه مرزی اقامت داشته باشند، این مهم با هدف رونق بخشیدن به شهر و بهره مندی مردم قصرشیرین از مزایای تردد زوار صورت می گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.