تاج: نه تنها پرسپولیس بلکه همه باشگاه‌ها با خطر محرومیت از لیگ قهرمانان مواجه هستند

به گزارش ایرنا، مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال در خصوص مجوز باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا، توضیحاتی ارائه کرد و اظهار داشت: سال گذشته و پس از اینکه کمیته صدور مجوز حرفه‌ای ایران، مجوز باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال را برای حضور در لیگ قهرمانان تایید کرد، کنفدراسیون فوتبال آسیا، مجوز این ۲ باشگاه را باطل و آنها را از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم کرد.

وی ادامه داد: یادآوری می‌کنم این نگرانی تنها متوجه پرسپولیس نبوده و اگر نامی از این باشگاه برده شده به صورت مصداقی بوده و مشکل محرومیت از مسابقات، متوجه تمامی باشگاه‌های لیگ برتر و نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا است.

تاج در ادامه افزود: فدراسیون فوتبال، موضوع تعلیق و مشکلات مجوز ایران را به حال خود رها نکرده و من و تیم جدید پس از انتخابات و استقرار در فدراسیون فوتبال بلافاصله با دپارتمان مجوزدهی ایران جلسه‌ای داشته و روند پیشرفت امور و وضعیت موجود ایران را بررسی کردیم. پس از آن طی یک نامه رسمی، از گارگروه مجوز حرفه‌ای AFC خواستیم که موارد باقیمانده برای رفع تعلیق را با جزئیات بیشتر به ما اعلام کنند که نسبت به برطرف کردن آنها اقدامات مقتضی صورت گیرد.

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: همچنین خواستار برگزاری دوره آموزشی مربوطه در اولین فرصت برای تمامی باشگاه‌ها با تدریس شخص رئیس مجوزدهی AFC از کنفدراسیون شده‌ایم. همانطور که در صحبت‌هایم اشاره کردم من از شیخ سلمان خواستم وقت بدهد که با او جلسه بگذارم. البته سخت است که در این شرایط و از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، قولی به علاقه‌مندان فوتبال بدهیم اما تمام تلاش خود را می‌کنم تا شاید بتوانم آرامش را به کمیته صدور مجوز حرفه‌ای ایران برگردانم.

تاج گفت: از همین طریق از تمامی مدیران عامل باشگاه‌ها درخواست می‌کنم که توجه ویژه‌ای به این امر داشته باشند و با توجه به اتفاقات افتاده در سال گذشته، از همین حالا اقدامات جدی لازم در رابطه با پروسه دریافت مجوز به‌ویژه در معیارهای حقوقی و مالی را مبذول کنند. یادآوری می‌کنم هیچ کاری را نباید به روزهای آخر موکول کرد و برای شروع کار حتی امروز هم دیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.