خدمات رسانی شهرداری ارومیه به زائران در مرز تمرچین

مصطفی میلانی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار اعزامی ایرنا در نقطه صفر مرزی با بیان اینکه شهرداری در پنج محور به زائران اربعین حسینی خدمات ارائه می‌دهد، اظهار کرد: در بحث فرهنگی با فضا سازی محیط، تبلیغات و تهیه سیستم صوتی در خدمت زائران هستیم.

وی با بیان اینکه شهرداری ارومیه در بحث توزیع غذا نیز به کمک یکی از موسسه‌های خیریه آمده است، ادامه داد: روزانه ظرفیت توزیع پنج هزار پرس غذا برای زائران اربعین حسینی در مرز تمرچین را داریم.

میلانی همچنین از استقرار ماشین آلات خدمات ایمنی شهرداری ارومیه در مرز تمرچین خبر داد و افزود: سازمان آتش نشانی شهرداری از یادمان شهدای پیرانشهر تا مرز تمرچین ایمنی مسیر را تحت پوشش خود قرار داده است.

وی به مدیریت پسماند در مرز تمرچین توسط شهرداری ارومیه و استقرار ۴۰ سطل فلزی برای جمع‌آوری زباله نیز اشاره کرد و یادآور شد: حدود ۵۰ نفر از کارکنان شهرداری برای خدمات رسانی به زائران حسینی در این مرز مستقر هستند.

نماینده تام الاختیار شهرداری ارومیه در مرز تمرچین همچنین از ارائه خدمات رایگان حمل و نقل به زائران اربعین حسینی خبر داد و اضافه کرد: خودروهای مبنی بوس شهرداری زائران عزیز را از کارخانه قند پیرانشهر تا مرز تمرچین به صورت رایگان منتقل می‌کنند.

وی همچنین در رابطه با استقبال زائران از مرز تمرچین برای تردد به سرزمین عشق کربلای معلی، گفت: زیرساخت‌های کم نظیری طی ۳ ماه در این منطقه ایجاد شده که قطع یقین سال‌های آتی برای تسریع در خدمات رسانی به زائران بیشتر هم خواهد شد.

تمرچین بعنوان یکی از مرزهای شش گانه مشترک با عراق برای تردد زائران اربعین حسینی در سال جاری تعیین شده و طبق اعلام فرماندار پیرانشهر روزانه دو هزار زائر از ابن مرز عازم عتبات عالیات می‌شوند.

مرز تمرچین تا ارومیه ۱۴۰ کیلومتر فاصله دارد و فاصله این نقطه از کشورمان تا کربلای معلی ۶۵۰ کیلومتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.