خطبه های نمازهای جمعه شهرستانهای خراسان رضوی

تربت‌حیدریه- امام جمعه تربت‌حیدریه در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: فرهنگ عاشورا و اربعین، نماد مبارزه با ظلم است اما امروز شاهدیم که رسانه‌های غربی از راهپیمایی بزرگ اربعین که در آن حتی شاهد حضور غیرمسلمانان از پنج قاره جهان نیز هستیم تنها به عنوان نماد اختلاف بین شیعه و سنی یاد می‌کنند.
حجت‌الاسلام سیدمحمد معلمی افزود: آنها حضور ۳۰ میلیون زایر در این حرکت بزرگ جهانی را بایکوت خبری کرده اند و شاهد بی‌مهری آنها نسبت به این واقعه بزرگ تاریخی هستیم.
وی ادامه داد: این در حالی است که این موضوع هیچ ربطی به شیعه و سنی ندارد و حتی اهل سنت نیز برای خاندان عصمت و طهارت ارج و قرب قایل هستند.

سبزوار- امام جمعه سبزوار در خطبه های نماز جمعه امروز این شهرستان گفت: محدود بودن امکانات در کشور عراق پاسخگوی این میزان از جمعیت زائران اربعین در شرایط گرمای زیاد هوا نیست و از این رو ضروری است هموطنان برنامه سفر خود را تا شرایط مناسب به تعویق بیندازند.

حجت الاسلام غلامرضا مقیسه افزود: با وجود رایزنی وزیر کشور و مسوول ستاد اربعین با مسوولان عراقی تاکنون توافقات در زمینه ارائه خدمات به زائران اربعین به طور کامل نهایی نشده است.
وی اظهار داشت: مشکل ناوگان حمل و نقل عمومی از نواحی مرزی به سمت شهرهای زیارتی عراق و نرخ کرایه چندین برابری برخی خودروهای سواری در عراق مشکلاتی را برای زائران ایجاد کرده است.
امام جمعه سبزوار با اشاره به این که شهرستان سبزوار در هفته جاری شاهد تشییع شهید نیروی انتظامی و مدافع امنیت "امیر کیوانلو" بود افزود: این افسر رشید نیروی انتظامی در دفاع از امنیت مردم جان خود را فدا کرد.
مقیسه افزود: از قوای قضاییه و مقننه درخواست می‌شود باتجدید نظر در مورد قانون استفاده از سلاح، اختیارات نیروی انتظامی و سربازان حریم امنیت را در استفاده از این حق قانونی در مواجهه با اوباش، سارقان و مزاحمان نوامیس بیشتر کنند.

گناباد- امام جمعه گناباد هم در خطبه های نملز جمعه این شهرستان با اشاره به مشکلات کارگران برخی واحدهای تولیدی گناباد و از جمله دریافت نکردن حقوق در چند ماه گذشته از دولت سیزدهم خواست که توجه بیشتری به حمایت از این بخش داشته باشد.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب افزود: در کنار افزایش میزان حقوق تعیین شده برای کارگران طی سال جاری ولی پرداخت حقوق کارگران در چند ماه گذشته به تاخیر افتاده است و دولت سیزدهم و مسوولان شهرستانی و استانی با اختصاص اعتبار مناسب در سریعترین زمان ممکن این قشر را مورد حمایت قرار دهند و موجب دلگرمی کارآفرینان و کارگران شوند.

وی تاکیدات آیت الله رئیسی رییس جمهور برای حمایت از سرمایه گذاران و کارآفرینان را یاآور شد و گفت: با توجه به محدودیتهای ناشی از تورم، تحریم های اقتصادی و محدودیتهای صادراتی کارآفرینان در برخی موارد برای پرداخت حقوق کارگران خود با مشکل مواجه و نیازمند توجه بیشتر مسوولان مربوطه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.