بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان همدان ۱۵ درصد کاهش یافته است

حمید پورحسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هزار و ۳۹۳ فرد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته به صورت سرپایی به مراکز ۱۶ ساعته و شبانه روزی و ۳۶۴ نفر نیز به اورژانس بیمارستان های استان مراجعه کرده اند.

وی افزود: از مجموع ۲ هزار و ۲۹۷ مراجعه کننده مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا، ۲۶ نفر در بخش عادی و چهار نفر نیز در بخش آی سی یو بیمارستان های استان همدان بستری شدند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان همدان با بیان اینکه تعداد موارد فوتی با تست پی.سی.آر مثبت استان همدان در هفته گذشته سه نفر بوده است، گفت: شمار مراجعان سرپایی به مراکز ۱۶ ساعته در هفته گذشته ۶.۴ درصد نسبت به هفته ماقبل آن کاهش داشت، ضمن اینکه آمار مراجعه به اورژانس بیمارستان ها نیز در این مدت ۳۲.۴ درصد افزایش یافته است.

به گفته پورحسینی، مجموع موارد مثبت سرپایی مبتلا به کرونا در استان همدان از ابتدای اپیدمی ویروس تاکنون ۱۱۵ هزار و ۲۳ نفر، موارد مثبت بستری ۳۴ هزار و ۵۲۵ بیمار، بهبود یافتگان ۳۰ هزار و ۹۷۸ نفر و موارد مثبت فوتی سه هزار و ۳۹۷ نفر است.

وی ادامه داد: تاکنون سه میلیون و ۲۳۴ هزار و ۱۱۹ دُز واکسن کرونا در استان همدان تزریق شده که درصد پوشش واکسیناسیون برای افراد بالای ۱۸ سال در نوبت اول ۹۳.۳ درصد، نوبت دوم ۸۵.۳ درصد و نوبت سوم ۴۸.۱ درصد است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان همدان در خصوص واکسیناسیون افراد ۱۲ تا ۱۸ سال در استان نیز گفت: ۹۵.۲ درصد از جمعیت این رده سنی نوبت اول و ۸۳.۶ درصد نوبت دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند ضمن اینکه ۲۶.۳ درصد گروه سنی پنج تا ۱۱ سال نوبت اول و ۱۳.۴ درصد هم نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

پورحسینی اظهار داشت: ۱۰۰ درصد مادران باردار در استان همدان نوبت اول واکسن کرونا و ۹۸.۲ درصد آنها نوبت دوم را نیز تزریق کرده اند ضمن اینکه در مجموع ۹۳.۳ درصد افراد بالای ۱۲ سال در این استان نوبت اول و ۸۳.۸ درصد نوبت دوم واکسن را دریافت کردند.

وی ادامه داد: درحال حاضر شمار بیماران بستری مشکوک و قطعی کووید ۱۹ استان همدان ۱۹۳ نفر است که از این تعداد ۵۹ نفر در بخش آی.سی.یو بستری هستند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، شهرستان تویسرکان و ملایر در وضعیت آبی و هشت شهرستان دیگر در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.