تشریح آخرین وضعیت حضور بانوان در دیدار استقلال و نساجی/ زمان شروع مجدد مسابقات لیگ برتر مشخص شد

به گزارش ایرنا،‌ سهیل مهدی صبح روز شنبه در رابطه با برگزاری مسابقات هفته هفتم لیگ برتر پیش از تعطیلات لیگ و اردوی تیم ملی اظهار داشت:‌ بعضی سرمربیان این اعتراض را داشتند که چرا بازی‌ها را در روز یکشنبه برگزار نکردیم. فراموش نکنیم که طبق برنامه‌ریزی قبلی سرمربی تیم ملی قرار بود بازیکنان به کمپ تیم ملی اضافه شوند و عملاً زمان‌بندی ما بر اساس برنامه تیم ملی تنظیم شده بود. حالا تغییراتی در این خصوص صورت گرفته است.

وی افزود: خوشحالیم کارلوس کی‌روش و کاریزمای مدیریتی و فنی هم به تیم ملی برگشت. باید صبر کنیم تا او برنامه‌اش را اعلام کند و بر اساس برنامه او، برنامه لیگ را مجدداً بازبینی کنیم. در مجموع آنطور که من می‌بینم به نظر نمی‌توانیم هفته هفتم را پیش از اردوی تیم ملی برگزار کنیم. تا ظهر باید قطعیت این موضوع را اعلام می‌کنیم. با این شرایط که جلو می‌رویم، باید بپذیریم که برنامه هفته هفتم را نمی‌توانیم برگزار کنیم چرا که برنامه تیم ملی همچنان به قوت خودش باقی است. ضمن اینکه بحث مسافرت‌ها به سمت کربلا در ایام اربعین نیز وجود دارد. حمل و نقل شهری و بین‌راهی و پروازها دستخوش تغییر برنامه شده است. در این شرایط برای تیم‌ها سخت است که ایاب و ذهاب هفته هفتم که نزدیک به ایام اربعین است را برنامه‌ریزی کنند. بنابراین به نظر می‌رسد باید از برگزاری هفته هفتم در زمان مقرر صرف نظر کنیم.

مدیر کمیته مسابقات سازمان لیگ تاکید کرد: تا این لحظه تقریبا به این قطعیت رسیده‌ایم و منتظر برنامه تیم ملی هم هستیم. باید بپذیریم هفته هفتم را نداشته باشیم. اگر هفته هفتم را می‌خواستیم برگزار کنیم دقیقا فردای اربعین بود.

مهدی در پاسخ به این پرسش که هفته هفتم مسابقات روز چهارشنبه برگزار می شود یا خیر، تاکید کرد: ما هم شنیدیم اما به این خاطر که رسماً‌ به ما اعلام نشده بود صبر کردیم .

وی در مورد اینکه با توجه به حضور کی‌روش در اردوی تیم ملی که روز سه‌شنبه مشخص شد، آیا امکانش نبود که بازی‌ها در روز یکشنبه برگزار شود، گفت: آنهایی که میزبان هستند قاعدتا مشکلی ندارند اما تیم‌های میزبان برنامه پرواز، حرکت و هتل را برنامه‌ریزی کرده بودند. عملاً نمی‌شد با این سختی تهیه بلیت، برنامه را عوض کرد. حتی در بعضی شهرها اتوبوس نبود و به نظر می‌رسد غیرممکن است که بتوانیم برنامه را جابه‌جا کنیم. این مشکل بزرگی بود و غیر ممکن بود که برنامه را جا به جا کنیم.

مدیر کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این پرسش که برنامه شروع مجدد بازی‌ها به ششم مهر باز می‌گردد، گفت:‌ تیم ملی پنجم و ششم مهر برمی‌گردد. برای تیم‌هایی که ملی‌پوش ندارند و در اردو نیستند از هفتم یا هشتم بازی‌ها را شروع می‌کنیم. تیم‌هایی که ملی‌پوش دارند هشتم و نهم بازی خواهند داشت.

وی تاکید کرد: اگر هفته هفتم را برگزار می‌کردیم فرصت داشتیم تا هفته پانزدهم نیم‌فصل را جلو ببریم. هر چند الان نمی‌دانیم کی‌روش برای شروع جام‌جهانی هم برنامه‌ای را می‌خواهد و آیا باید هفته‌هایی را به او تقدیم کنیم یا نه. امیدوارم برنامه‌اش هر چه زودتر به دست ما برسد. هر چند با روحیات او می‌دانم خیلی زود برنامه را تا جام‌جهانی اعلام می‌کند. به محض اینکه برنامه را از او دریافت کنیم، برنامه هفته‌های باقی مانده را اعلام می‌کنیم.

مدیر کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص اینکه بانوان هوادار تیم نساجی هم می‌توانند امروز برای تماشای بازی با استقلال وارد ورزشگاه آزادی شوند، تاکید کرد:‌ اعتراضات و سوال‌هایی ‌وجود داشت که چرا بانوان فقط در استادیوم آزادی می‌توانند حضور پیدا کنند. چندین سال بود که حضور بانوان را روی سکوها نداشتیم. تسهیلات، شرایط و فضای حضور این عزیزان پیش‌بینی نشده بود. هیچگونه زمینه‌سازی وجود نداشت. بعضاً در چند بازی ملی حضور داشتند که تیم رقیبی هم وجود نداشت و همه طرفدار تیم ملی کشورمان بودند. عملاً می‌بینیم که برای تیم نساجی که تیم رقیب است، بانوان حضور خواهند داشت. باید تمامی موارد را در قالب الزامات حضور بانوان جمع‌آوری کنیم تا دستورالعملی شود و در اختیار استادیوم‌های دیگر بگذاریم. استادیوم آزادی هنوز در حال تأمین شرایط است. شرایط به گونه‌ای است که با آزمایش و خطا جلو می‌رویم به عنوان مثال در هفته دوم که بانوان حضور داشتند چیزی به نام صندوق امانات برای آن‌ها در نظر گرفته نشده بود.

مهدی افزود: به همین خاطر احساس کردیم این نیاز است و باید ساخته شود. امکاناتی از این قبیل وجود دارد که باید توسعه پیدا کنند تا خواهران و دختران ما با آرامش بیشتری بتوانند روی سکوها حضور داشته باشند. چون در فضای آزمایش هستیم و هنوز به قطعیت حضور بانوان با امکانات و شرایط کامل نرسیده‌ایم، خواهش می‌کنم متقابلاً با پلیس همکاری لازم را داشته باشند. شرایط را به گونه‌ای فراهم کنند تا ما بتوانیم هر چه زودتر امکانات را برایشان فراهم و این تجربه را به ورزشگاه‌های دیگر منتقل کنیم. شاید این گروه، گروه پیشرویی است برای حضور بانوان در کل ورزشگاه‌های کشور. کمک و همراهی آن‌ها کمک می‌کند تا هر چه زودتر به این تصمیم برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.