حضور اکیپ‌های تخصصی سازمان هلال احمر در مرز تمرچین

فرهاد پاکدین روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به استقرار ۲ تیم خواهران و برادران جمعیت هلال احمر در نقطه صفر مرزی تمرچین برای خدمات رسانی به زائران اربعین، اظهار کرد: در این تیم ۲۰ نفره چهار نیرو در بخش خواهران و مابقی نیز در بخش برادران فعال هستند.

وی از اختصاص تیم تخصصی جاده‌ای هلال احمر برای خدمات رسانی در مسیر جاده‌ای منتهی به پیرانشهر و نقطه صفر مرزی تمرچین خبر داد و افزود: تیم ارتباط رادیویی تیپ یک و ۲ این جمعیت نیز در منطقه مستقر شده است.

مسوول سازمان هلال احمر در قرارگاه مرزی تمرچین ادامه داد: از امروز نیز تیم هوایی امداد رسانی جمعیت هلال احمر به همراه چهار نیروی امدادی تخصصی در منطقه حضور خواهند داشت.

وی همچنین با اشاره به ایجاد یک درمانگاه در داخل کشور عراق، اضافه کرد: این درمانگاه توسط اکیپ درمانی جمعیت هلال احمر در نرسیده به شهر اربیل ایجاد شده تا خدمات لازم را به زئران اربعین حسینی ارائه دهد.

پاکدین به بازه زمانی حضور نیروهای هلال احمر در منطقه مرزی تمرچین نیز اشاره کرد و گفت: اکیپ این سازمان از ۱۰ شهریور ماه جاری در منطقه حضور داشته و تا هفتم مهرماه نیز به خدمات رسانی در منطقه ادامه خواهد داد.

تمرچین بعنوان یکی از مرزهای شش گانه مشترک با عراق برای تردد زائران اربعین حسینی در سال جاری تعیین شده و طبق اعلام فرماندار پیرانشهر روزانه دو هزار زائر از ابن مرز عازم عتبات عالیات می‌شوند.

مرز تمرچین تا ارومیه ۱۴۰ کیلومتر فاصله دارد و فاصله این نقطه از کشورمان تا کربلای معلی ۶۵۰ کیلومتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.