رود و آلکاراس در فینال تنیس آزاد آمریکا؛ از مرد شماره یک جهان رونمایی می‌شود

به گزارش ایرنا، مرحله نیمه‌نهایی مسابقات تنیس آزاد آمریکا بامداد امروز (شنبه) برگزار شد و کسپر رود نروژی و کارلوس آلکاراس اسپانیایی حریفان خود را از پیش رو برداشتند.

رود با نتیجه سه بر یک از سد کارن خاچانوف از روسیه گذشته و آلکاراس هم سه بر ۲ مقابل فرانسیس تیافوئه از آمریکا به پیروزی رسید. این ۲ بازیکن از ۳۰ دقیقه بامداد روز دوشنبه به وقت تهران در دیدار نهایی به مصاف هم می‌روند.

برنده مسابقه رود و آلکاراس، روز دوشنبه برای نخستین‌بار در رتبه نخست رده‌بندی جهانی قرار می‌گیرد. از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۲۲ همواره یکی از جمع راجر فدرر، رافائل نادال، نواک جوکوویچ و اندی ماری در رده اول جهان قرار داشتند. در سال ۲۰۲۲ دانیل مدودف روس به این جایگاه رسید و حالا نوبت به یکی از این ۲ تنیسور جوان است.

رود ۲۳ سال و آلکاراس ۱۹ سال دارند. این ۲ تنیسور امسال در فینال مسابقات مسترز میامی به مصاف هم رفتند که آن بازی با برتری ورزشکار اسپانیایی به پایان رسید.

در بخش زنان مسابقات آزاد آمریکا هم انس جابر از تونس و ایگا شویاتک از لهستان به فینال رسیده‌اند و از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد یکشنبه به مصاف هم می‌روند. شویاتک نفر اول رده‌بندی جهانی و مدافع عنوان قهرمانی این مسابقات است. در سوی دیگر میدان، جابر که در ویمبلدون هم تا دیدار نهایی صعود کرد، در صورت پیروزی در فینال این مسابقات به نخستین تنیسور عرب تبدیل می‌شود که یک گرند اسلم را فتح کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.