زنجان در هفته‌ای که گذشت

بازگشت به چرخه فعالیت دوباره ۴۳ واحد تولیدی تعطیل در استان، لزوم بررسی کارشناسی چالش‌های اجرای طرح تفصیلی و توسعه‌ای شهر قیدار، پیگیری کاهش تعرفه واردات ماشین آلات صنایع نساجی به یک درصد در مجلس و صرفه جویی ۲۰ میلیون مترمکعبی با جلوگیری از اضافه برداشت از چاه‌های آب در زنجان از دیگر عناوین مهم خبری استان طی هفته گذشته بود.

وزیر کشور: ظرفیت لازم برای شتاب توسعه صنعتی در کشور وجود دارد

وزیر کشور گفت: همه ظرفیتهای لازم برای توسعه صنعتی و پیشگامی کشور در این بخش، وجود دارد.

احمد وحیدی در مراسم آغاز به کار ۳۶۰ نفر از کارکنان جدید گروه صنعتی ایران ترانسفو در زنجان افزود: آنچه در این مجموعه تولیدی و صنعتی جریان دارد، ارزشمند و مهم است که مربوط به زندگی صنعتی و روزانه مردم می شود.
وی ادامه داد: چنین مجموعه هایی باید تلاش کنند تا صاحب حرف باشند و در اول صف تولید و فعالیت قرار گیرند.

استاندار زنجان: صندوق پژوهش و نوآروی استان زنجان راه اندازی شد

استاندار زنجان از رفع تعلیق و راه اندازی صندوق پژوهش و نوآروی برای حمایت از صنایع دانش بنیان در این استان خبر داد.

محسن افشارچی در مراسم آغاز به کار ۳۶۰ نفر از کارکنان جدید گروه صنعتی ایران ترانسفو زنجان با حضور وزیر کشور در زنجان افزود: برای تشکیل این صندوق ۱۳ شرکت از صنایع بزرگ استان مشارکت کردند.

پیاده روی اربعین نشان دهنده عشق به اهل بیت عصمت و طهارت است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: در گذشته که امکان سفر راحت میسر نبود، مردم به طرق مختلف به زیارت امام حسین (ع) مشرف می‌شدند اما اکنون مردم در سختی‌های بسیار گرمای ۵۰ درجه با پیاده‌روی سنگین به کربلا سفر می‌کنند که این از عشق آنان به اهل‌بیت (ع) نشات می گیرد.

شکاف بین فرهنگ رسمی و عمومی کشور با کارهای صوری پُرنمی‌شود

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: شکاف بین فرهنگ رسمی و عمومی کشور به قدری زیاد شده است که با آیین نامه، بخشنامه و برخی کارهای صوری فرهنگی پُرنمی‌شود.

سید مجید امامی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان زنجان با بیان اینکه مظروفی که برای شورا قایل هستیم به ماهیت فرهنگ عمومی مربوط است افزود: رابطه درستی باید بین فرهنگ رسمی و فرهنگ عمومی برقرار شود، جاهاییکه به بن بست خورده ایم زمانی بوده است که جامعه در زیستار و عادات خود به سمتی می رود و ما در بیان رسمی، الگو و هنجار روی کاغذ یک کار دیگر را مطلوب می دانیم.

۴۳ واحد تعطیل در زنجان احیا شده و به چرخه تولید بازگشته است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه از مهر سال گذشته حدود ۴۳ واحد تعطیل شده احیا و به چرخه تولید بازگشته است گفت: بخشی از این واحدها با ورود یک سرمایه‌گذار جدید احیا شده، بخشی هم با حل مشکلات حقوقی و مابقی هم با دستور استاندار برای پیگیری حل و در چرخه تولید قرار گرفته است.

استان زنجان رتبه چهارم رشد تولید گندم کشور را به خود اختصاص داد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: کشاورزان زنجانی در جایگاه چهارم کشوری در رشد تولید گندم در سال زراعی ۱۴۰۱ قرار گرفتند.

ولی الله زمانی با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم در این استان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، افزود: به همت و اراده جمعی کشاورزان تلاشگر استان موفق شدیم رتبه چهارم رشد تولید محصول راهبردی گندم را در کشور کسب کنیم.

رییس سازمان سینمایی: در زیرساخت های مربوط به سینما عقب ماندگی داریم

رییس سازمان سینمایی گفت: در زیرساخت های مربوط به حوزه سینما عقب ماندگی داریم و در این شرایط نباید انتظار داشت اقتصاد سینما در کشور موفق باشد.

محمد خزاعی در نشست با هنرمندان و فعالان عرصه سینما در زنجان افزود: در زمان حاضر بیش از ۲۲۰ شهر بالای ۵۰ هزار نفر کشور فاقد سالن سینما هستند در حالی که بر اساس استانداردها به ازای هر ۲۰ هزار نفر باید یک سالن وجود داشته باشد.

چالش‌های اجرای طرح تفصیلی و توسعه‌ای شهر قیدار زیر ذره‌بین کارشناسی

نتیجه جلسه بررسی موضوعات توسعه شهری قیدار، دستور استاندار برای تشکیل کمیته بررسی چالش‌های اجرای طرح تفصیلی و توسعه‌ای این شهر بود تا مباحث این حوزه با دقت نظر کارشناسی بررسی شود.

کاهش تعرفه واردات ماشین آلات صنایع نساجی به یک درصد در مجلس پیگیری می‌شود

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت نساجی ظرفیت بزرگی در اشتغالزایی دارد بر همین اساس کاهش تعرفه واردات ماشین آلات صنایع نساجی از پنج درصد به یک درصد در مجلس پیگیری می‌شود.

مصطفی طاهری در بازدید از واحدهای نساجی استان با بیان اینکه هشت درصد کل صنعت استان در صنعت نساجی قرار گرفته و اشتغال بالایی را نصیب خود کرده است، افزود: این صنعت با ظرفیت بسیار خوبی که دارد می تواند با شکوفا شدن، شاخص اشتغال را نیز افزایش دهد.

صرفه جویی ۲۰ میلیون مترمکعبی با جلوگیری از اضافه برداشت از چاه‌های آب در زنجان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان گفت: جلوگیری از اضافه برداشت چاه‌های مجاز و تعدیل پروانه‌های بهره‌برداری کشاورزی موجب صرفه جویی حدود ۲۰ میلیون مترمکعبی آب در سفره‌های زیرزمینی این استان شد.

اسماعیل افشاری افزود: مقابله با اضافه برداشت از منابع آبهای زیرزمینی در سطح استان با قاطعیت ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.