سهمیه فوق‌العاده آرد برای نانوایی‌های روستا در قزوین تخصیص می‌یابد

به گزارش خبرنگار ایرنا، عباس کاظمی روز شنبه در کارگروه آرد و نان که در سالن جلسات فرمانداری قزوین برگزار شد، تصریح کرد: کلیه اقدامات صورت گرفته در حوزه نانوایی‌ها باید منجر به رضایت مردم شود و تغییرات این حوزه باید در بطن جامعه احساس شود.

وی با اشاره به اهمیت سهمیه‌ نانوایی ها، افزود: طی چند ماه گذشته گزارش نسبتاً کاملی از نانوایی‌های سطح شهرستان قزوین تهیه شد که میزان و توان پخت نان در هر نانوایی مشخص شده است و سهمیه‌بندی‌ها از این پس باید براساس آن گزارش مشخص شود.

فرماندار قزوین با بیان اینکه اصلاح سهمیه نانوایی‌ها در سطح شهرستان قزوین باید انجام شود، افزود: ۱۰ سال پیش تصمیم کلی برای سهمیه‌ها گرفته شده است که همچنان برقرار است، در حالیکه تغییراتی در سطح نانوایی‌ها مثلا در میزان سهمیه آرد مصرفی رخ داده است.

وی سهمیه نانوایان در روستاها را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: در حال حاضر برای هر نانوا سهمیه خاصی در نظر گرفته شده در حالیکه جمعیت روستا در زمان‌های مختلف تغییر می کند و ممکن است در آغاز سال جمعیت روستا پنج برابر جمعیت روستا در فصل زمستان باشد بنابراین سهمیه در این زمان‌ها باید تغییر یابد.

کاظمی یادآور شد: جمعیت روستاها از مراکز بهداشت احصا شود و بر اساس آن تخصیص سهمیه فوق‌العاده در نظر گرفته شود برای مثال در تابستان که فصل برداشت محصول است سهمیه آرد روستاهای دارای محصول، افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به دستگاه‌های دولتی و نظامی که سهمیه آرد دریافت می‌کنند، اظهار کرد: هردستگاهی که سهمیه می‌گیرد باید تابع قانون باشد، در حال حاضر برخی نهادها مثل پادگان‌ها دارای سهمیه آرد هستند و اداره غله شهرستان باید طی مکاتبه با نهادهای دولتی و نظامی دارای واحد نانوایی‌، ضرب‌ العجل یک‌هفته‌ای تعیین کند که طی آن تکلیف وضعیت نانوایی و دریافت مجوز دستگاه کارتخوان در قالب حقوقی مشخص شود.

فرماندار قزوین تاکید کرد: در همین راستا نانوایی مستقر در سازمان جهاد کشاورزی باید خدمات خود را به صورت عمومی ارائه دهد و مردم می‌توانند از این پس از این نانوایی نان تهیه کنند دیگر ارائه نان در این نانوایی مختص کارکنان جهاد کشاورزی نخواهد بود.

وی با تاکید بر پیشگیری از تخلفات نانوایان، افزود: بازرسان دستگاه های متولی باید نظارت بر حوزه نانوایان را به صورت جدی در دستور کار داشته باشند و از هرگونه اغماض یا چشم پوشی از تخلفات خودداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.