ملوان به دنبال ذوب فولاد 

به گزارش ایرنا، هفته ششم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر کشور از عصر امروز آغاز می‌شود که در یکی از دیدارهای مهم این هفته، تیم فوتبال ملوان در یک بازی خانگی در ورزشگاه زنده یاد سیروس قایقران بندرانزلی رو در روی تیم فولاد خوزستان قرار خواهد گرفت.

ملوانان که تاکنون در رقابت‌های لیگ برتر نتوانسته‌اند نتایج خوبی کسب کنند و در انتهای جدول رده‌بندی قرار دارند در دیدار برابر فولاد فقط کسب پیروزی برای آنان و طرفدارانشان راضی کننده است و امیدوارند با کسب اولین پیروزی خود در مسابقات فصل جاری لیگ برتر فاصله‌شان را با سایر تیم‌ها کاهش داده تا از انتهای جدول جدا شوند.

سپیدپوشان بندرانزلی در پنج دیدار گذشته خود ۲ تساوی کسب کردند و متحمل سه شکست شدند تا پس از سپری شدن پنج هفته طعم شیرین پیروزی را نچشند و در دیدار با فولاد فقط با انگیزه کسب پیروزی برابر این تیم به میدان بروند.

مازیار زارع سرمربی تیم فوتبال ملوان نیز روز گذشته در نشست خبری پیش از بازی به این امر اشاره کرد و گفت: پیروزی در این دیدار برای آنان بسیار مهم است و تمام تلاش خود را بکار خواهند بست تا در دیدار خانگی برابر فولاد خوزستان به پیروزی برسند چون نتیجه مساوی برای آنان چندان ثمری ندارد.

از سوی دیگر تیم فولاد خوزستان که یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی رقابتهای فصل جاری لیگ برتر بشمار می‌رود، هم‌اینک وضعیت مناسبی در جدول رده‌بندی دارد و با صدر جدول فقط ۲ امتیاز فاصله دارد که به طور حتم بازی با این تیم برای ملوانان بسیار سخت و دشوار است.

جواد نکونام سرمربی فولاد نیز که از وی به عنوان یکی از دستیاران سرمربی جدید تیم ملی نام برده می‌شود، برای حفظ موقعیت خود در جدول رده بندی به هر سه امتیاز بازی با ملوان نیاز دارد و به طور حتم این تیم نیز به دور از بازی تدافعی رو در روی ملوان قرار می گیرد.

سبک بازی فولاد نیز هجومی است و بی شک این تیم مترصد شکست تیم ملوان در بندرانزلی است تا با این پیروزی خارج از خانه بتواند خود را به صدر جدول نزدیک کند و یا حتی با برتری برابر ملوان و توقف تیم‌های پرسپولیس و گل‌گهر سیرجان خود به صدر جدول تکیه زند.

با توجه به شرایط کنونی تیم‌های ملوان و فولاد خوزستان در جدول رده‌بندی لیگ برتر، هر ۲ تیم با تفکر تهاجمی به میدان می آیند و مترصد پیروزی در این بازی هستند که البته ملوان برای رهایی از انتهای جدول به پیروزی در این بازی نیاز دارد اما تیم فولاد خوزستان برای رسیدن به صدر جدول نیازمند هر سه امتیاز این دیدار است.

با این وجود، دیدار تیم‌های ملون و فولاد می‌تواند یکی از بازیهای زیبا و حتی پرگل هفته ششم باشد زیرا سرمربیان هر ۲ تیم به طور حتم با ترکیب هجومی به میدان خواهند رفت تا برابر حریف خود به برتری برسند چون کسب نتیجه مساوی به خصوص برای ملوان به هیچ وجه رضایت‌بخش نخواهد بود.

از سوی دیگر دیدار تیم‌های ملوان و فولاد خوزستان با حضور تماشاگر برگزار می‌شود که این امر می‌تواند در روند تهاجمی ملوانان تاثیر خوبی داشته باشد چون فصل گذشته نیز این تیم با حمایت طرفدارانش نتایج بسیار خوبی را در رقابت‌های لیگ دسته اول کسب و سرانجام با قهرمانی در لیگ دسته یک به مسابقات لیگ برتر صعود کرد.

به هرحال باید منتظر ماند و دید که سرانجام این بازی به کجا می انجامد و آیا ملوان می‌تواند با شکست فولاد با به اولین پیروزی خود در رقابتهای فصل جاری لیگ برتر دست یابد و به قول معروف فولاد را در بندرانزلی ذوب کند یا تفکرات جواد نکونام به ثمر خواهد نشست و تیم فولاد با دست پر از بندرانزلی به اهواز باز می گردد.

هم‌اینک تا پایان هفته پنجم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور که ۱۶ تیم حضور دارند، فولاد خوزستان با کسب ۹ امتیاز در رتبه سوم و ملوان بندرانزلی نیز با کسب ۲ امتیاز در انتهای جدول رده‌بندی قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.