پیش‌بینی اسکان اضطراری زائران در مرزها

به گزارش ایرنا از جمعیت هلال احمر، یعقوب سلیمانی روز شنبه در یک برنامه تلویزیونی درباره مشکلات زائران در مرزهای کشور افزود: یکی از مشکلات بزرگی که زائران اربعین حسینی را به خطر انداخت گرمای شدید هوا است، این امر زائران زیادی را گرمازده و روانه بیمارستان کرد.

وی ادامه داد: حدود سه هزار نفر کادر درمان، شامل پزشک، نیروی امدادی و پرستار به حدود ۶۵ پایگاه امداد و نجاتی که در کشور عراق درنظر گرفته شده است، اعزام شدند. این تعداد نیروی اعزام شده به کشور عراق سه برابر بیشتر از ظرفیت است تا خدمات‌رسانی به زائران از نظر کیفیت و کمیت مناسب انجام شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: در زمینه دارو نیز پیش‌بینی‌های لازم انجام شده و مشکلی برای ارائه خدمات به زائران وجود ندارد.

درمانگاه‌های هلال‌احمر به صورت شبانه ‌روزی به زائران خدمات‌رسانی می‌کند

سلیمانی با اشاره به مشکلات پیش آمده در مرزهای زمینی افزود: محل استقرار هلال احمر، هم در مسیر پیاده روی و هم در شهرهای زیارتی قرار دارد و درمانگاه‌های هلال‌احمر به صورت شبانه ‌روزی به زائران خدمات‌رسانی می‌کند.

به گفته دبیرکل جمعیت هلال احمر، این جمعیت امسال با دو چالش مواجه بود؛ یکی از آن‌ها گرمای شدید و احتمال گرمازدگی است که این جمعیت تونل‌های خنک‌کننده را برای پیشگیری از گرمازدگی درنظر گرفت و چالش بعدی عدم حضور زائران به مدت دو سال در مراسم بود؛ برای برنامه‌ریزی دقیق این دو چالش ستاد مرکزی اربعین حدود چهار ماه جلوتر، جلسات متعددی را برگزار کرد تا اقدامات لازم به درستی انجام شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با توجه به مشکلات پیش آمده در مرزها به مردم توصیه کرد که در سفر صبور باشند و سفر خود را کوتاه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.