کاهش ۲۴.۴ درصدی ابتلا به کرونا در گلستان

دکتر سعید گل‌فیروزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: شنبه هفته گذشته کل بستری‌های استان به علت ابتلا به کرونا ۱۸۹ نفر بود که امروز با ۴۶ نفر کاهش به ۱۴۳ نفر رسید.

وی بیان کرد: از کل بستری‌های امروز ۳۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری تحت درمان قرار دارند که این آمار هفته گذشته ۵۱ نفر بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: براساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا، هیچ شهرستان استان به رنگ‌ قرمز، نارنجی و آبی کرونایی نیست و همه ۱۴ شهرستان گلستان در وضعیت زرد شیوع این ویروس قرار دارند.

وی ادامه داد: کاهش تعداد بستری‌ها کرونایی در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و نیز کاهش تعداد مبتلایان بدحال به معنای عادی شدن شرایط و رعایت نکردن نکات بهداشتی نیست، زیرا هر لحظه ممکن است، دچار شیوع و گسترش ویروس در سطح جامعه شویم.

وی خاطرنشان کرد: همچنان به مردم توصیه می‌شود نظام رعایت نکات بهداشت فردی، از حضور در مکان‌های پرازدحام و شلوغ خودداری کرده و حتما از ماسک استفاده کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: تزریق واکسن کرونا نقش زیادی در جلوگیری از ابتدا و نیز کاهش مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا دارد، اما متاسفانه آمار مربوط به تزریق دُز یادآور یا نوبت چهارم رضایت‌بخش نیست و تاکنون به کمتر از پنج درصد و میزان تزریق نوبت سوم در واجدین شرایط به حدود نیمی از آن تعداد کل رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.