حافظان قرآن کریم شهر رمکان جزیره قشم تجلیل شدند

طاها ابراهیمی قشمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: ۱۷ حافظی که از آنان در این مراسم تقدیر شد در طول یکسال گذشته در مجتمع علوم قرآنی امام شافعی شهر رمکان آموزش دیده‌ اند و موفق به حفظ کل قرآن کریم شده اند که ۱۰ نفر از آنان خانم و هفت نفر دیگر آقا هستند.

وی توضیح داد: در این مراسم از تسنیم خورسند، مرجان کامکار، اسماء رخشان، طاهره رحیمی، حمیرا تدو، اسماء محمودی، ریحانه صالحی، شادیه عقیلی، صفا عاطفی، بی بی زمزم هاشمی، حسین پاکیزه، احمد عطری رمکانی، مصطفی حاذقی، محمد خانگاه، احمد پر سوزه، عبدالسلام عقیلی و احمد صالحی با اعطای تندیس و جوایز نفیس تقدیر شد.

حافظان قرآن کریم شهر رمکان جزیره قشم تجلیل شدند

شهردار شهر رمکان با اشاره به اینکه قرآن پیام الهی است و پیامبر اکرم (ص) هم با بهره مند شدن از آیات الهی قرآن کریم به مقام نبوت رسیدند، گفت: پیام قرآن شفا و رحمت برای مومنان و خسارت برای ظالمان است.

ابراهیمی قشمی با بیان اینکه انسان با انتخاب قرآن مسیر خود را به سوی رستگاری انتخاب می کند و با غفلت از آن بر علیه خود اقدام می کند، افزود: فرد مسلمان باید در خدمت قرآن باشد، با آن زندگی کند و با آن هم دنیا را ترک کند.

وی اضافه کرد: کسی که پیام قرآن را گرفته باشد در زندگی شاد است ولی کسی که از گرفتن این پیام محروم باشد نمی تواند شاد باشد.

شهردار شهر رمکان قرآن را روح کالبد انسان خواند و تاکید کرد: برای ورود پیام الهی قرآن به درون قلب هایمان، باید هواهای نفسانی را از آن بیرون کنیم.

حافظان قرآن کریم شهر رمکان جزیره قشم تجلیل شدند

در آیین تکریم و تجلیل از ۱۷ حافظ قرآن کریم در شهر رمکان از توابع بخش مرکزی شهرستان قشم حجت الاسلام غلامرضا حاجبی امام جمعه شهرستان قشم، شیخ عبدالرحیم خطیبی امام جمعه اهل سنت قشم، شیخ محمد اسلامی امام جمعه شهر رمکان، شیخ محمد علی امینی عضو هیات فتوای اهل‌ سنت جنوب کشور، شیخ محمد صالح پردل، رییس شورای حل اختلاف شهرستان قشم و امام جمعه شهر طبل و شیخ عبدالشکور صالحی مدیر مدرسه دینی صالحیه رمکان حضور داشتند.

وحید جابری بخشدار بخش مرکزی قشم، سرهنگ پاسدار حجت امیری کیا فرمانده سپاه قشم، میرداد میردادی شهردار قشم و اعضای شورای اسلامی شهر رمکان از دیگر میهمانان این مراسم بودند.

حافظان قرآن کریم شهر رمکان جزیره قشم تجلیل شدند

در این مراسم شیخ طیب اسلامی و حاج مهدی شجاع قاری بین المللی با تلاوت آیات کلام الله مجید این مجلس را نورانی کردند.

شهر رمکان از توابع بخش مرکزی شهرستان قشم از دیرباز در حوزه آموزش و آموزه های قرآنی فعال بوده و اکنون به عنوان نمونه قرآنی کشور انتخاب شده است.

در این مراسم معنوی هزاران نفر از اهالی جزیره قشم با حضور خود، حافظان قرآن را همراهی کردند.

این مراسم با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر رمکان، موسسه عام المنفعه نیک گامان و مجتمع علوم قرآنی امام شافعی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.